Informacje o produkcie

RALERI FOGSTOP Fullface Medium-Standard - Folia anti-fog, uniwersalna na wizjery kasków integralnych

Cena:
99,00zł

 • Zamawiana ilość
 • Producent: Raleri
 • Model:
  DKS-NEXO
 • EAN
  440356800000

Opis produktu

Naklejka nieparująca RALERI FogStop fullface medium-standard, antifog uniwersalny na szybę kasku integralnego

Wymiary: 28,5x9,5cm / 285x95mm

Raleri FogStop to najlepsza folia antyfog ...ponieważ jej system antywilgoci jest zarówno chłonny, jak i odprowadzający.

Doskonała jakość optyczna wkładek FogStop do szyb kasków wynika z specjalnego materiału, z którego są wykonane. Wkładki FogStop, dostępne w pięciu stałych kolorach oraz w jednym fotochromatycznym, instaluje się na szybie w sposób bezpieczny, nie powodujący uszkodzeń, dzięki przezroczystym uszczelkom Raleri. Specjalne uszczelki Raleri poprawiają także efekt antyzaparaczowy, tworząc szczelną komorę powietrzną między wkładką a wizjerem. Nie będziesz musiał/a już więcej usuwać i czyścić wkładki, ponieważ zawsze będzie ona optycznie doskonała.

FogStop TO ROZWIĄZANIE ANTI-FOG DLA KAŻDEGO!

Każdy, kto używa kasku w ekstremalnych lub profesjonalnie istotnych kontekstach, wybiera antyzaparacze Raleri. Tak jest w przypadku Włoskiej Narodowej Drużyny Bobslejowej, która korzysta z wersji LightShade Clear lub Hi-Def na kaskach wyścigowych, co daje Raleri wyjątkową przestrzeń do opracowywania nowych technologii antywilgociowych: różnica temperatury powyżej 40° między szatnią a torami z wysokimi szczytami wilgotności spowodowanymi oddychaniem podczas fazy pchania sanki. LightShade Hi-Def jest również pierwszym wyborem wielu zawodników wyścigowych MOTO2 i CIV SuperBike. W słoneczne dni jest montowany po ciemnych szybach wyścigowych, aby zrównoważyć typową utratę kontrastu (LightShade Hi-Def jest wyposażony w specjalny filtr, który "odcina" niektóre nośne częstotliwości szumów optycznych). W przypadku pochmurnej lub zmiennej pogody LightShade FogStop Hi-Def jest bezpośrednio montowany na przejrzystych wizjerach. Celem jest poprawa widoczności krawężników i sygnałów na torze oraz zwiększenie uwagi i koncentracji. Inne jest podejście lokalnej policji i motocyklistów długodystansowych (GlobeTrotters): naprzemiennie stosują wkładki LightShade FogStop Clear i PCShade FogStop, które ponownie udowadniają, że są najlepszymi wkładkami do zmieniających się warunków oświetleniowych. Kliknij na poniższe obrazy, aby zobaczyć mini-galerię z przypadkami.

INSTRUKCJA MONTAŻU FOLII ANTI-FOG RALERI®

Krok 1: 
Zamknij wizjer kasku, dociśnij go możliwie najmocniej (rysunek A).
Krok 2: 
Przyklej taśmę samoprzylepną na środku wizjera po jego zewnętrznej stronie. Na przyklejonej taśmie zaznacz planowaną górną krawędź folii oraz dokładny środek wizjera. Należy do tego użyć cienkopisu lub markera, który nie przybije przyklejonej taśmy i nie pozostawi śladu na oklejonym wizjerze pod taśmą (rysunek B na obrazie obok).
Górną krawędź folii należy zaplanować na wysokości, na której nie będzie ona ocierała o uszczelkę podczas otwierania i zamykania wizjera podczas późniejszej eksploatacji.
Krok 3:
Zdemontuj wizjer z kasku – postępuj przy tym zgodnie z instrukcjami producenta posiadanego modelu kasku, co pozwoli uniknąć jego uszkodzenia.
Następnie upewnij się, że wnętrze wizjera jest odpowiednio wyczyszczone i pamiętaj, że każde zabrudzenie i najmniejszy kurz pozostanie pod zamontowana folią do końca jej “życia”.
Krok 4:
Odklej folię od ochronnej folii transportowej. Złóż delikatnie folię anti-fog w kształt przypominający literę "U". Trzymaj przy tym folie za jej krawędź nie dotykając powierzchni po stronie kleju. Podczas tego kroku skieruj część samoprzylepną folii w kierunku wizjera, na którym ma być zamontowana (rysunek D na obrazie po lewej).
Krok 5:
Wyśrodkuj folię korzystając z wcześniej zaznaczonego środka wizjera na przyklejonej taśmie oraz lekkiego wcięcia w kształcie litery "V" na środku folii (rysunek E na obrazie obok). Górna krawędź folii nie powinna wystawać nad wcześniej zaznaczoną na taśmie maksymalną wysokość anti-foga.
Krok 6:
Zacznij od przyłożenia do wizjera górnej i dolnej krawędzi folii na jej środku. Następnie delikatnie rozłóż folię w kierunkach zewnętrznych na pozostałej części wizjera –nie dociskaj folii. Upewnij się przy tym, że folia jest wycentrowana zgodnie z poprzednim krokiem oraz że cała samoprzylepna krawędź ma kontakt z wizjerem. Jeśli w którymś miejscu samoprzylepna krawędź nie przylega do szyby, to podnieś delikatnie lewy lub prawy koniec folii i ponownie połóż ją na szybie, aby samoprzylepny pasek przylegał do szyby na całej długości.
Krok 7:
Po umieszczeniu folii w odpowiednim miejscu na szybie - delikatnie dociśnij ją wzdłuż jej krawędzi (zaczynając od jej środka do lewej i prawej strony).
Krok 8:  
Zdejmij taśmę z zewnętrznej strony wizjera, na której zaznaczyłeś środek wizjera oraz górną krawędź folii.
Ponownie załóż szybę w kasku (ponownie należy w tym celu stosować się do instrukcji producenta kasku). Po montażu upewnij się, że możesz prawidłowo i swobodnie otwierać oraz zamykać szybę w kasku. Dla najlepszego efektu zalecane jest odczekanie 24 godzin przed ponownym użyciem kasku (w celu utwardzenia się kleju, na którym przyklejona jest folia).
CZYSZCZENIE:
Folię oraz wizjer kasku należy czyścić jedynie przy użyciu bardzo łagodnych płynów,a najlepiej tylko letniej wody oraz miękkiej, delikatnej, wilgotnej szmatki. Powinno się pozwolić obu elementom wyschnąć w sposób naturalny przed ponownym użyciem kasku.
DO CZYSZCZENIA NIE NALEŻY STOSOWAĆ MATERIAŁÓW MOGĄCYCH ZARYSOWAĆ SZYBĘ LUB FOLIĘ.
NIE NALEŻY UŻYWAĆ PŁYNÓW ZAWIERAJĄCYCH WOSK, AMONIAK LUB ALKOHOL.

WAŻNE:
 • aby uniknąć uszkodzenia folii oraz górnej uszczelki szyby kasku - upewnij się, że zostawiono wystarczający odstęp folii od górnej krawędzi szyby,
 • idealnie minimalna odległość folii od górnej krawędzi wizjera zależy od konkretnego modelu kasku,
 • nie dociskaj folii do wizjera na środkowej powierzchni folii (powinna tam powstać tzw. poduszka powietrzna pomiędzy folią a szybką), możesz dociskać tylko zewnętrzną, samoprzylepną krawędź.


O FIRMIE RALERI®

Raleri oznacza włoski design oparty na wysokiej technologii i oczywiście badania i rozwój optyczny: Dzień po dniu zbieramy pomysły dotyczące praktycznych potrzeb, z których niektóre stają się produktami, a niektóre pozostają tylko studiami.

Jesteśmy osobami uprawiającymi sporty i motocyklistami. Nasza pasja, z roku na rok, prowadziła nas w odległe miejsca, pozwalała nam spotykać wyjątkowe osoby, które przeżywały niezapomniane doświadczenia. Ten krajobraz zawsze był napędem naszych badań. Raleri faktycznie powstał w Bolonii w 2008 roku wokół studium konkretnego produktu: przyciemniającej osłony, która umożliwiałaby motocyklistom komfortową jazdę w warunkach zmiany światła i cienia. Obecnie, po wielu patentach, prototypach i badaniach nad materiałami i technologiami, Raleri stał się jeszcze bardziej wybitnym głosem w zakresie materiałów antyzwilgociowych i fotosensytywnych, ochrony wzroku oraz badania nowych rozwiązań technicznych.

 

 

Tagi: wklejka na szybkę, pinlock, agv, hjc, arai, shark, seca, a-pro, apro, ls2, shoei, schuberth, yohe, suomy, mt, airoh, nolan, caberg, fox, shiro, kini, bell, scorpion, ozone, origine, box, givi, naxa, nitro, rocc, thh, tornado, anty-fog, antyfog, skipfog, nieparujący do szyby, antypara, przeciw parowaniu, uniwersalny, anti-fog, antifog, F00006, klejem, fogcity